Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 39)

Куглање

Шампионот КК Макпетрол следен предизвик за вардарци

kugla

На програмата викеднов  во Македонската кугларска лига е 8.коло, односно веќе треттото од пролетниот дел во првенството. Нашиот кугларски црвено-црн колектив, Вардар има тешка задача, на вардарци им гостува шампионот КК Макпетрол, екипа која владеа со овој спорт деценија и пол наназад. Дерби натпреварот ќе се игра по претходен договор на тимовите во понеделник, 5-ти фебруари. Натпреварот со шампионот Макпетрол е ... Read More »

Куглање: Вардар го пречекува шампионот Макпетрол во 8.коло од МКЛ

kugla2

Викендов на програмата во Македонската кугларска лига е 8.коло, односно веќе треттото од пролетниот дел во првенството. Во ова коло нашиот кугларски црвено-црн колектив, Вардар има тешка задача, на вардарци им гостува шампионот КК Макпетрол, екипа која владеа со овој спорт деценија и пол наназад. Натпреварот ќе се игра по претходен договор на тимовите во понеделник, 5-ти фебруари. Ние ќе ... Read More »

(Фотогалерија) Фуриозните, Поп-Крстев и Димитровски му го зададоа “последниот удар“ на Империал Тобако

22

Вчера во кугларницата “Мусандра“ во  Скопје се  одигра  дуелот од 7.коло во Македонската кугларска лига во кој КК Империал Тобако ТКС го пречека тимот на Вардар.  На овој меч ние победивме со максимални 0-8, мора да се одаде  признание на одличната поставеност на играчите која ја постави тренерот Драги Димитровски.  По четири први дуели веќе водевме со 4-0, по што дојде ... Read More »

Куглање: KK Империал го “плати цекот“, Вардар  в гости газеше денес до максимални 0-8

d

 Денес во кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар Скопје се  одигра  дуелот од 7.коло во Македонската кугларска лига во кој КК Империал Тобако ТКС го пречека тимот на Вардар. Во еден одличен дуел  за нас победивме со максимални 0-8, мора да се одаде  признание на одличната поставеност на играчите која ја постави тренерот Драги Димитровски. Тие пак му вратија со ... Read More »

Куглање: Вардар гостува кај Империал Тобако ТКС

kugla

Утре на програмата во Македонската кугларска лига е новото, 7.коло односно втората пролетна рунда во МКЛ. Во ова коло избраниците на Драги Димитровски гостуваат кај екипата на КК Империал Тобако ТКС кои исто така е еден од аспираторите за втората позиција во лигата оваа сезона. Дуелот се игра утре, сабота 27-ми jануари со почеток во 10 часот и 30 минути. ... Read More »

(Фотогалерија) Куглање: Вардар се сретна со ГТЦ во првото пролетно коло

s12d

Во понеделникот во  кугланата “Вип“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“-Скопје се одигра меч од  првото пролетно коло од Македонската кугларска лига-МКЛ во кој екипата на КК Вардар го пречека тимот на КК ГТЦ Мусандра. Во ова дерби за второто место во МКЛ гостинот успеа во еден изедначен дуел де победи со минимални 3-5 на крајот. Read More »

Куглање: Вардар поразен од ГТЦ, Стојановски одигра на ниво

1

Завчера во кугланата “Вип“ при Спортскиот центар “Борис Трајковски“-Скопје се одигра меч од  првото пролетно коло од Македонската кугларска лига-МКЛ во кој екипата на КК Вардар го пречека тимот на КК ГТЦ Мусандра. Во ова дерби за второто место во МКЛ гостинот успеа во еден изедначен дуел де победи со минимални 3-5 на крајот. Екипата на  Вардар имаше соборено вкупно ... Read More »

Куглање: Драги Димитровски- Во дуелот со КК ГТЦ шансите на двата тима за победа ни се 50:50

dragi-625x330

 Вардар од почетокот на оваа година почна со подготовки за пролетниот дел.  Тимот вредно работи под полна пареа, а дополнителен квалитет им дава тоа што сега на тренинзите е присутен “кормиларот“ Драги Димитровски во последните десетина дена. Кугларскиот “татко“ на екипата по пауза поради здравствени причини кога не беше дел тимот повторно е тука. Тој ги следи и насочува својте ... Read More »

Куглање: Дуелот Вардар проти КК ГТЦ со нов термин на одигрување

33-660x330

На програмата овој викенд  во Македонската кугларска лига (МКЛ) е првото пролетно коло во истата, односно шесттото во оваа сезона. Вардар во ова прво пролетно коло е домаќин на екипата на КК ГТЦ Мусандра од Скопје во дербито за втората позиција на табелата. Натпреварот првенствено беше закажан за утре, 20-ти јануари во 11 часо, но по договор на двата клуба ... Read More »

Куглање: Вардар во сабота домаќин на КК ГТЦ Мусандра во дербито за “сребрената“ позиција во МКЛ

kugla

Викендов на програмата во Македонската кугларска лига (МКЛ) е првото пролетно коло во истата, односно шесттото во оваа сезона. На есен се одигра само првиот круг, односно пет кола, а оваа пролет ќе се одиграат двојно повеќе дуели односно, десет меча. Вардар во ова прво пролетно коло е домаќин на екипата на КК ГТЦ Мусандра од Скопје во дербито за ... Read More »