Friday ,19 January 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 4)

Куглање

Куглање! Вардар со одличен старт на сезоната, падна и КК Империл Тобако ТКС

vardarfans kuglarite

Вчера во дуел од  2.коло во Македонската кугларска лига екипата на КК Вардар беше домаќин на тимот на КК Империал Тобако ТКС. Во овој дуел кој се играше во кугланата ВИП при Спортскиот центар “Борис Трајковски“ во Скопје црвено-црните дојдоа до победа 6-2. Тие имаат одличен старт на сезоната бидејќи иако ослабени во транфвер-периодот тргнаа со две победи од два одиграни дуели ... Read More »

КУГЛАЊЕ! Империал Тобако ТКС следен предизвик за Вардар

vardarfans kugli

Денес  на програмата е 2.коло во Македонската кугларска лига. Во истото екипата на КК Вардар е домаќин на тимот на КК Империал Тобако ТКС. Натпреварот првично беше закажан за денес, 14 октомври, сабота, но истиот доби нов термин поради зафатеноста на кугланата ВИП при Спортскиот центар “Борис Трајковски“ во Скопје денес и изборниот ден утре. Средба ќе имаат јуниорскиот и сениорскиот ... Read More »

Георг Поп-Крстев: Во дуелот со Империал Тобако ТКС одиме на триумф над ривалот

77

Кугларскиот клуб Вардар веќе ја започна сезоната во домашниот шампионат, по првото коло во кое триумфиравме веќе не очекува и второто. Еден од момците кој одигра одлично, во 1.коло од Македонската лига и поентираше кога мечот се кршеше беше Георг Поп-Крстев. Играчот кој од почетокот на минатата сезона е дел од Вардар и се врати на овој спорт по пауза ... Read More »

Куглање! Нов термин, Вардар го пречекува Империал Тобако ТКС во понеделник

vardarfans kugla

Викендов на програмата е 2.коло во Македонската кугларска лига. Во истото екипата на КК Вардар е домаќин на тимот на КК Империал Тобако ТКС. Натпреварот првично беше закажан за на 14 октомври, сабота, но истиот доби нов термин поради зафатеноста на кугланата ВИП при Спортскиот центар “Борис Трајковски“ во Скопје. Дуелот на црвено-црните и ривалот од Скопје кој се ќе ... Read More »

Куглање! Миле Димковски се најде во ТОП-6 во 1.коло од МКЛ

mile3

Измимнатиов  започна новата сезона 2017/2018 во Македонската кугларска лига-МКЛ.  Кугларскиот клуб Вардар во првото коло гостуваше кај екипата на КК ГТЦ Мусандра. Дуел се играше  во кугларницата “Мусандра“ при Градскиот трговски центар-Скопје на патеките 5-8. Момците на Драги Димитровски, нашите вардарци  во дуелот во кој ривалот беше благ фаворит успеаа да триумфираме  минимално со 3,5-4,5.   Во натпреварот во кој ние ... Read More »

Куглање! Јуниорите на Вардар подобри со 3-1 од врсниците на КК ГТЦ

kug4-660x330

Викендов, поточо на 30-ти септември започна новата сезона 2017/2018 во Македонската кугларска лига-МКЛ.  Вице-првакот, кугларскиот клуб Вардар во првото коло гостуваше кај екипата на КК ГТЦ Мусандра. Нашите момци се сретнаа со јуниорскиот и сениорскиот тим на КК ГТЦ. Дуел се играше  во кугларницата “Мусандра“ при Градскиот трговски центар-Скопје. Вардарци во дуелот во кој ривалот беше благ фаворит успеавме да триумфираме  минимално ... Read More »

Куглање! Вардар со победа во сениорска и јуниорска конкуренција во дербито со КК ГТЦ ја стартуваше сезоната

44-768x560

Вчера, сабота на 30-ти септември започна новата сезона 2017/2018 во Македонската кугларска лига-МКЛ.  Вице-првакот, кугларскиот клуб Вардар во првото коло гостуваше кај екипата на КК ГТЦ Мусандра. Дуел се играше со почеток во 11-00 часот во кугларницата “Мусандра“ при Градскиот трговски центар-Скопје на патеките 5-8. Вардарци во дуелот во кој ривалот беше благ фаворит успеавме да триумфираме  минимално со 3,5-4,5. Нашиот ... Read More »

Куглање! Вардар против КК ГТЦ во 1.коло, деби настап се очекува за црвено-црните да имаат Тодоровски и Гиевски

vardarfans kugla

Овој викенд, поточно во сабота на 30-ти септември почнува новата сезона 2017/2018 со одгрување на мечевите во првото коло од Македонската кугларска лига-МКЛ.  Вице-првакот на земјата, нашиот кугларски клуб Вардар во првото коло гостува кај екипата на КК ГТЦ Мусандра. Саботниот дуел ќе се игра со почеток во 11-00 часот во кугларницата “Мусандра“ при Градскиот трговски центар-Скопје на патеките 5-8. ... Read More »

Куглање! Дуото Димитровски-Влаќевски дели кулгарски лекции и во Хрватска

dime-vlakje-558x330

Викендов во рамки на  кугларската хрватска лига се одигра дуелот помеѓу домаќинот КК Ѓурѓеновац и екипата на КК Медвешчак во кугланата при СРЦ “Вијуш“. На овој натпревар во редовите на гостинот настапија двајцата поранешни вардарци Бојан Влаќевски и Димитар Димитровски ( актуелен претседател на КК Вардар). Тие беа најдобрите поединци на овој натпревар, покажаа дека се класа и дека нивното ... Read More »

Куглање! Вардар старува во МКЛ против КК ГТЦ, познат целосниот распоред (ФОТО)

kugla

Веќе идната недела, на 30-ти септември почнува првото коло од Македонската кугларска лига-МКЛ со дуелите кој ќе ја отворат сезоната 2017/2018 во овој спорт. Вардар во првото коло гостува кај екипата на КК ГТЦ Мусандра. Дуелот ќе се игра со почеток во 11-00 часот во кугларницата “Мусандра“ при Градскиот трговски центар-Скопје на патеките 5-8. Познат е и целосниот распоред кој ... Read More »