Friday ,19 January 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 22)

Втор тим

Рк Вардар(втор тим) сезона 2016/2017

1. Никола Кизиќ 2. Петар Филиповски 3. Даниел Ѓорѓевски 4. Филип Ивановски 5. Кристијан Ристов 6. Владо Недановски 7. Никола Стојковски 8. Мартин Манасков 9. Дејан Кукуловски 10. Тоше Ончев 11. Иван Ангелов 12. Александар Димовски 13. Божидар Симиќ 14. Димитар Георгиевски 15. Антонио Николовски 16. Ристо Вујачиќ 17. Стефан Трпчевски 18. Мартин Попоски 19. Мартин Димов 20. Кристијан Анастасовски ... Read More »

Вториот тим на Рк Вардар со максимален учинок по првиот дел од сезоната.

phoca_thumb_l_DD1_7977

Втората екипа на Рк Вардар со максимален ефект ја заврши првата фаза во првата ракометна лига.На осум натпревари забележаа исто толку победа и сигурно чекорат кон пласман во супер лигата за следната сезона. Резултатите од првиот дел од сезоната, за вториот тим на Рк Вардар. 1.Феникс битола-Вардра јуниор 17:28 2.Вардар јуниор-Риниа М.41:16 3.Вардар јуниор-Борец(Велес) 32:24 4.Хјс Работник-Вардар јуниор 16:41 5.Рк ... Read More »

Рк Вардар јуниор со нови сили во новата сезона.

phoca_thumb_l_DD1_7502 (1)

Познат е составот со кој би требало да настапи вториот тим на Рк Вардар во првата ракометна машка лига.Нивната цел е првото место и пласман во супер лигата за следната натпреварувачка сезона.Екипата ќе ја водат Македонската ракометна легенда Пепи Манасков,а негов помошник ќе биде Аце Станковски.Клубот неколку дена ќе тренира во Скопје,по што ќе замине на подготовки во Маврово. Екипата ... Read More »