Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 22)

Втор тим

РК Вардар 2 го победи Куманово, во рамките на 1/8 од купот на Македонија

rkvardar2

Екипата на РК Вардар 2 предводена од тренерот Стојан Петрушевски забележа победа во дуелот со екипата на Куманово. Црвено-црните остварија триумф во првиот осминафинален дуел од купот на Македонија. Решавачкиот меч за пласман во 1/4 Вардарци ќе го играат со екипата на Гостивар. На дуелот со Куманово, Вардар 2 имаше постојано водство, кое ниту во еден момент не беше загрозено. ... Read More »

РК Вардар јуниор одигра тест-меч со РК Прилеп

vardarfans-007-601x330

Екипата на Вардар јуниор вчера  одигра  тест-натпревар со РК Прилеп. Избраниците на Пепи Манасков гостуваа во  истоимениот град.  Тие имаа  добар настап, но сепак домаќинот  РК Прилеп однесе победа, прилепчани победија  со минимални 31:30. Ова беше меч кој беше  неизвесен, во кој двата колектива прикажаа допадлива  ракометна претстава. Домаќините дојдоа до овој триумф со  пресврт во вториот дел. По крајот на првиот период  РК ... Read More »

РК Вардар јуниор одигра тест-дуел со РК Металург

Vardarfans-MJI_2979_resize-660x330-660x330

Избраниците на Пепи Манасков, младите црвено-црни ракометари од екипата на Вардар јуниор одиграа тест-меч против неколкукратниот македонски шампион РК Металург. Дуелот се одигра во салата во населбата Автокоманда, од овој дуел  како победник излезе домаќинот со резултат 23-18. Металурзите првиот дел го добија со 9-8, а победата ја издвојуваа во вториот дел. Овој тест-меч беше  проверка за Вардар Јуниор на две недели ... Read More »

Пријателски меч денес помеѓу РК Вардар Јуниор и РК Металург

vardarfans junior

Денеска е закажан тест-дуел на РК Вардар Jуниор во салата Автокоманда против тимот на Металург. Натпреварот помеѓу младите црвено-црни и избраниците на хрватскиот стручњак е  закажан за 18-00 часот. Шефот на стучниот штаб  Пепи Манасков ќе се потруди  да види до каде е формата на тимот. Веќе на 12-ти март продолжуваат натпреварите од ВИП Супер лигата за нашиот млад вардаров тим. ... Read More »

Вардар Јуниор одигра добро само едно полувреме со Железничар

vardarfans 007

Тимот  на  Вардар Јуниор кој од клупата е предводен од Пепи Манасков се наоѓа во Србија, каде одиграа контролни натпревари со екипите на Црвена Ѕвезда и Железничар од Ниш. Во првиот закажан пријателски дуел  вардарци беа поразени од Црвена  Звезда со  35:25. На вториот контролен натпревар во Србија  против екипата на Железничар од Ниш, екипата  на Јуниор беше поразена  со резулат 29-24. Ракометарите ... Read More »

Рк Вардар Јуниор загуби од Ц. Ѕвезда на контролен натпревар

vardarfans rk vardar junior

Екипата на Рк Вардар Јуниор предводена од Пепи Манасков се наоѓа во Србија, каде во наредниов период ќе одиграат контролни натпревари со екипите на Црвена Ѕвезда и Железничар од Ниш. Веќе во првиот закажан пријателски дуел, црвено-црните беа поразени од Ц. Ѕвезда со резултат 35:25. По првото полувреме одржувавме резултатска рамнотежа, кога противникот имаше само три голови предност (12:9). Падот ... Read More »

РК Вардар јуниор пред “невозможна мисија“ во 4 кола да надополни минус 9 бода за влез во плеј-офот

vardarfans junior

Избранците на Раул Гонзалес одбраната на титулата ќе ја започнат на 20 или 21 април кога ќе биде на програмата  првото коло од плејоф-фазата. На првиот тим и ако со мали шанси  можно е да му се приклучи и тимот на помладите вардарци Вардар јуниор. Младите вардарци по одиграни 14 кола собраа 18 бода остварија само 6 победи, а беа ... Read More »

Познати противниците на двете екипи на Жрк Вардар во купот и стартот на пролетниот дел од супер лигата во машка и женска конкуренција

vardarfans vojvodina protivnik za mladite vardarki

Денес во седиштето на ракометната федерација на Македонија беа одредени термините на започнување на пролетниот дел од сезоната во машката и женската супер лига, како и двојките од четвртфиналето во купот на Македонија во женска конкуренција. Пролетниот дел од ВИП машката супер лига ќе започне на 12/13 март со натпревари од 15 коло. Рк Вардар Јуниор предводен од Пепи Манасков ... Read More »

Рк Вардар Јуниор се засилува со млад голман од Црна Гора

vardarfans vardar junior se zasiluva

Кадетскиот репрезентативен голман на Црна Гора, Јагош Брауновиќ ќе ја засили екипата на Вардар Јуниор. Како што известуваат Црнагорските медиуми овој млад голман веќе пристигнал во Скопје и започнал да тренира со црвено-црнитге, кои се предводен од Пепи Манасков. На голманската позиција во Рк Вардар Јуниор веќе ги имаме Градимир Чаневски и Филип Ивановски, така да конкуренцијата станува се посилна ... Read More »

Вардар Јуниор повторно поразен, овој пат од РК Прилеп

yu

Вчера  со почеток во 19:00 во Прилеп“тимот на РК Вардар Јуниор му гостуваше на  РК Прилеп. Вардар повторно загуби, со што ги загуби шансите да се најде во завршницата на Македонското ракометно првенство, иако со победа сепак ќе можеше да се борат за таа четврта позиција со тимот на РК Работнички.  Тимот предводен од Пепи Манасков беше поразен  со 29:26, ... Read More »