Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 24)

Втор тим

РК Вардар Јуниор битката за опстанок ја стартува со “малото дерби“ против Металург-2

vardarfans-vardar-junior1-660x330

РК Вардар ќе игра за титулата во плеј-офот, прв меч е тој со Металург нагости овој викенд. Втората наша сениорска екипа во Супер лигата тимот на РК  Вардар јуниор ќе разигрува за опстанок заедно со петте други екипи кои не обезбедија пласман во плеј-офот по крaјаот на   регуларниот дел од сезоната во Супер лигата. Избраниците на Стојан Петрушевски  ќе ... Read More »

РК Вардар Јуниор со пораз го заврши регуларниот дел од сезоната во супер лигата

vardarfans-vardar-junior

Екипата на РК Вардар Јуниор со пораз го заврши регуларниот дел од сезоната во супер лигата. Вечерва избраниците на Стојан Петрушевски беа поразени на гостувањето во Битола од екипата на Пелистер. Натпреварот со гол го отвори нашиот состав, за да следи серија на домашниот тим за водство од 3:1. Во наредните пет минути се играше гол за гол, по што ... Read More »

Во последниот меч од регуларниот дел денес Вардар Јуниор гостува на РК Пелистер

322-660x330

Екипата предводена од Стојан Петрушевски, младиот вардаров сениорски колектив, РК  Вардар Jуниор денеска ќе го  одигра последниот меч од регуларниот дел од сезоната во машката Супер Вип лигата. Црвено-црните надежи денес гостуваат во ова последно коло во градот  Битола кај екипата на Пелистер. Мечот вечерва ќе се игра со почеток во  18-00 часот, истиот нема големо натпреварувачко значење за нас ... Read More »

РК Вардар Јуниор немаше сила за надигрување со Еурофарм Работник

vardarfans-vardar-junior

Ракометарите на Вардар Јуниор вечерва се поразени на натпревар од најсилната супер-лига. Младиот состав на Стојан Петрушевски немаше сили да се надигрува со поискусниот и поквалитетен тим на Еурофарм Работник. Во текот на целиот натпревар екипата од Битола имаше водство и контрола на резултатот, иако до последните седум минути од првото полувреме предноста не беше поголема од два гола разлика. ... Read More »

Вардар Јуниор ја пречекува екипата на Еурофарм Работник од Битола

vardarfans-naslovna12-660x330

Викендов на програмата е треттото пролетно коло во најсилната машка ракометна конкуренција, Супер лигата. Свој натпревар ќе одигра и вториот сениорски црвено-црн тим екипата на РК Вардар Јуниор. Тимот предводен од Стојан Петрушевски ќе ја пречека екипата на РК Еурофарм Работник од Битола. Нашите момци битолскиот дебитант во Супер лигата ќе го пречекаат понеделник, 20-ти март. Натпреварот ќе се одигра ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Дербито во супер лигата му припадна на РК Вардар Јуниор кој убедливо го победи Металург 2

32

Екипата на РК Вардар Јуниор го доби дербито против екипата на Металург 2 во  најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушевски беа подобри во дуелот со противникот од Автокоманда, забележувајќи убелива победа со резултат 33:25. Вардарци во вториот дел го скршија отпорот на противникот кога имаа константно водство. Најефикасен во победата беше Мартин Поповски кој постигнаа 11 голови. Погледнете ја ... Read More »

Се знае кој “царува на Кале, Вардар Јуниор го “приземји“ Металург 2

vardarfans-naslovna

Попладнево во спортскиот рекреативен центар Кале се одигра натпревар во најсилната супер лига, помеѓу екипите на Вардар Јуниор и Металург 2. Како победник излегоа црвено-црните кои славеа со резултат 33:25 Екипата од Автокоманда беше рамноправен противник само во првите дваесет минути. Металург го отвори резултатот со 0:1 и во продолжение од натпреварот во два наврати имаа предност од два гола ... Read More »

Вардар Јуниор денес го пречекува Металург-2

tt-660x330

Викендов на програмата е 16.коло во машката ракометна Супер лига. Вардарци денес ќе го играат својот меч во ова ново коло. Тие се се домаќини на вториот тим на РК Металург. Денес во салата “Кале“ ќе ја пречекаме младата сино-бела екипа со почеток во 15 часот и 30 минути. За избраниците на Стојан Петрушевски  ова е прв дуел во новата ... Read More »

Вардар јуниор високо поразен од Борец

vardarfans-junior

Во машката Супер лига тимот на Вардар јуниор забележа висок пораз на гостувањето во Велес кај тимот на Борец. Овој натпревар нашиот тим го загуби со резултат 38-25 (20-13). Вардарци добро се држеа се до средината на првиот дел кога резултатот беше 9-7, потоа следуваше првата од двете серии на домаќините, па така на полувреме Борец замина со 20 постигнати ... Read More »

Куп предизвик за младиот РК Вардар-2 утре во “Кале“

2041-660x330

Третата сениорска екипа на црвено-црниот машки ракометен колектив, тимот  на РК Вардар 2 викендов го игра осминафиналниот меч од Купот на Македонија. Момците предводени од Зоран Петковски-Зенга утре ги очекува предизвик во најмасовното натпреварување. Младите вардарци утре,  недела во 13-00 часот во Спортскиот центар  Кале, ќе  играат со победникот од средбата Текстилец – Куманово. Севкупниот победник ќе се пласира во ... Read More »