Sunday ,28 November 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим (page 26)

Втор тим

Червар го објави списокот за С.П. четири играчи од Вардар на списокот

stole-makedonija-hrv-615x400

Селекторот на машката ракометна селекција Лино Червар денес го соопшти списокот од 30 ракометари кои ќе бидат во комбинација за настап на Светското првенство на почетокот на идната 2017 во Франција. Најголем шок е тоа што “министерот на одбраната“ првиот голман Борко Ристовски не е на списокот. Повикан е голман од вардаровиот втор тим Вардар Јуниор. Црвено-црните имаат четири имиња ... Read More »

РК Вардар Јуниор поразен од Охрид

vardarfans-remi-na-junior

Вардар Јуниор ја заврши оваа календарска година со пораз. Нашите млади момци вечерва беа поразени од тимот на РК Охрид. Овој натпревар заврши со резултат 27:31 (12:14). Вардар Јуниор првиот дел од сезоната го завршува на деветтото место на првенствената табела. Вардар Јуниор започна добро. По само две минути игра нашиот тим имаше предност од 2:0 со головите на Поповски ... Read More »

Вардар Јуниор – Охрид низ директен пренос

vardarfans-rk-vardar-junior

Денеска со почеток во 18 часот и 30 минути во СРЦ “Кале” силите ќе ги одмерат ракометните екипи на РК Вардар Јуниор и РК Охрид. Овој денешен натпревар ќе биде последен за Јуниор во оваа календарска година. Пред нашите момци ќе стои сериозен противник во името на РК Охрид кој оваа сезона има подобар тим од нашиот млад состав. Овој ... Read More »

Вардар Јуниор утре ќе го одигра последниот меч годинава, домаќини сме на лидерот РК Охрид

vardarfans-rk-vardar-junior-660x330

Младиот вардаров сениорски машки колектив, екипата на РК Вардар Јуниор изминатото коло стигна до својата третта победа во најсилната Супер лига. Откако  беа подобри од екипата на Работнички. Овој дуел се одигра во С.Ц. Форца, каде Работнички беше домаќин, со овој триумф успеавме да врземе првпат сезоната две победи едноподруго. Избраниците на Стојан Петрушевски, момците од  Вардар Јуниор утре во петок ... Read More »

Мартин Поповски: Овој тим полека созрева, но мислам дека е потребно време за да се направи поголем резултат

vardarfans-popovski

Со нов резултатски пресврт екипата на РК Вардар Јуниор успеа да стигне до нова победа во најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушески беа подобри на гостуањето кај Работнички и славеа со резултат 24:28. По првите 30 минути, противникот беше тимот кој имаше добра предност од четири голови разлика. На стартот на вториот дел разликата порасна и на шест голови ... Read More »

РК Вардар Јуниор стигна до втората последователна победа, вкупно трета за составот на Петрушевски во супер лигата

vardarfans-junior

Екипата на РК Вардар Јуниор стигна до својата трета победа во најсилната супер лига, откако денес беа подобри од екипата на Работнички. Овој дуел се одигра во С.Ц. Форца, каде Работнички беше домаќин. Во првите 15 минути од натпреварот се играше гол за гол на двете страни и ниедна од екипите немаше поголема предност од еден гол. Првото посериозно водство ... Read More »

Вардар Јуниор гостува кај “фенерџијата“ во лигата РК Работнички, мечот е одлична прилика за нова победа

vardarfans-junior

Викендов продолжуваат возбудувањата во машката ракометна Супер Лига. Вториот вардаров, млад сениорски тим кој  натпреварува во Супер лигата, екипата на РК Вардар јуниор во недела гостува кај градскиот ривал РК  Работнички, што е одлична прилика за  трета победа оваа сезонава. Ова е меч во рамки на  13. коло во ВИП Супер лига. Гостувањето кај “фенерџијата“ во лигата  е закажано за ... Read More »

Филип Ивановски: Ние сме млад тим на кој му е потребно време да се стекне со потребното искуство и самодоверба

vardarfans-filip-ivanovski

Екипата на РК Вардар Јуниор стигна до тешка, но многу важна победа во рамките на најсилната супер лига. Избраниците на Стојан Петрушевски со резултатски пресврт во второто полувреме го добија натпреварот со екипата на Радовиш, кој се одигра на Кале. Нашиот млад состав одигра многу слабо прво полувреме, кога направивме голем број на грешки и му дозволивме на противникот да ... Read More »

Вујачиќ му донесе победа на РК Вардар Јуниор, во една возбудлива завршница во дуелот со Радовиш

vardarfans-rk-vardar-junior

Денес во спортско рекреативниот центар Кале се одигра натпревар во рамките на супер лигата. Екипата на РК Вардар Јуниор во возбудлива завршница и со подобра игра во второто полувреме го победи тимот на Радовиш со резултат 24:22 Од самиот старт на натпреварот екипата на Радовиш беше во предност. Вардарци првиот гол го постигнуваат во четвртата минута преку Вујачиќ за единственото ... Read More »

Мечот Вардар Јуниор – РК Радовиш се игра во петок, МТВ со директен пренос

oncev

Викендов на програмата е новото коло во машката ракометна Супер лига. Младиот вардаров сениорски колектив, РК Вардар Јуниор својот меч со Радовиш  ќе го одигра пред останатите двојки во петок. Избраниците на Стојан Петрушевски ќе бидат домаќини на екипата на РК Радовиш. Мечот ќе се игра во спорско рекреативниот центар “Кале“ во петок на 25/11/2016. Дуелот ќе почне 18 часот ... Read More »