Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized (page 11)

Uncategorized

Кадетите гости на РК Алкалоид

222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222222

Во кадетската машка ракометна лига овој викенд на програмата е 5-то коло од сезоната 2022/2023. М0мците на Зоран Петковски-Зенга оваа рунда се гости во Скопје. Кадетите на РК Вардар 1961  на дуел од групата-А ќе гостуваат кај екипата на РК Алкалоид Скопје. Натпреварот е закажан за утре, сабота (10/12/2022) со почеток во 10-00 часот. Дуелот се игра во салата „Автокоманда“ во ... Read More »

Кадетките гостуваат кај ЖРК Скопје

888888888

Кадетките на викендов ги очекува 3.коло од сезоната 2022/2023, ќе атакуваме на прва победа, во првата рунда бевме слободни, во втората бевме поразени минимално на домашен терен. Викендов  кадетките на ЖРК Вардар ги очекува гостување кај екипата на ЖРК Скопје, натпреварот ќе се игра во сабота (10/12/2022) во спортскиот центар „Форца“. Оваа кадетска сребда од групата-А е закажана со почеток во 17 ... Read More »

Минимален пораз за кадетките на ЖРК Вардар во деби дуелот оваа есен

888888888888888888888888888888888888888

Кадетките на ЖРК Вардар  настапуваат во групата-А,денес во првиот меч на нас оваа есен  бевме  домаќин на Ѓорче Петров. На дуелот во салата „Круме Кепески“ до победа дојде ривалот со минимални 25-26 (14-13). Гостинот поведе на старот со 0-3, вративме со серија 4-1 и дојдовме до резултатска симетрија (4-4). Бевме во налет и успеавме да се одлепиме на три гола предност, црвено-црните кадетки ... Read More »

Пионерите со реми против Брегалница во последното есенско коло

1

Денес,  пионерите на ФК Вардар  на „Локомотива“ ја пречекаа екипата на штипска Брегалница, на оваа средба двата тима ги поделија бодовите, дуелот заврши реми 1-1 (1-1).  . Вардар:  Нанчовски Стефан, Поповски Мичо, Порчу Димитар, Николовски Марко, Лефковски Давор, Танчев Михаил,  Гаштаров Матеј ,  Бектеши Хабиб ,  Алексовски Дамјан , Спасовски Милош и  Миовски Александар. Тргнавме офанзивно, прва прилика со удар ... Read More »

Вардарците, Димитровски шампиони на Македонија во „тандем“ (ФОТО)

317417773_490084323100949_6496704649604486863_n

Викендов во Битола, во кугланата при СЦ „Боро Чурлевски“ се одржа Државно првенство за сениори, во  кугларски парови 2022. Вардарци на истото имаа голем успех.  Браќата Димитровски, Дарко и Димитар го освоиjа ова првенство со вкупно 1156 „соборени дрва“ оставајќи ги зад себе момците од Макпетрол, Мемеди и Ајдин. Честитки за вардарци за овој успех. Покрај тоа ние го имавме ... Read More »

(Стрим) РК Вардар-Охрид, 18-00 часот

311714707_538731978260721_1423260447414977734_n-660x330

Денес, во рамките на 12.коло во ракометната Супер Лига, екипата на РК Вардар е домаќин на тимот на Охрид. Овој натпревар е закажан  со почеток од 18:00 часот во малата сала на С.Ц. Јане Сандански. Пренос, односно видео стрим може да погледнете на следниот ЛИНК! Read More »

Пелистер следен ривал на младите екипи на ФК Вардар

316540299_146523414801420_4159485577547489514_n

Следен предизвик за младите  тимови на ФК Вардар  е  битолскиот тим, екипата на  ФК Пелистер. Веќе утре, кадетите и младинците  гостуваат во Битола, ден потоа  во недела (27/11/2022) ќе бидеме домаќини на пионерските екипи на зелено-белите на наш терен. Дуелите и во двата дена се играат во 11-00 и 13-00 часот. Read More »

Лидерот, КК Вардар гостува во Струга

kk-vardar-660x330-660x3301-660x330-660x330

По шест одиграни кола црвено-црните се лидери на второлигашката кошаркарска табела, овој викенд ги очекува гостување во Струга. КК Вардар  во рамки на 7.коло ќе гостува кај екипата на КК Црн Дрим, натпреварот се игра на 27/11/2022 (недела). Натпреварот кој ќе се игра во салата  “Сп.Центар Тими” Струга  е закажан со почеток во 15-00 часот. Read More »

Преглед 6.коло! КК Вардар е лидер на табелата

kk-660x330-660x330

Шестото коло од Втората лига, не донесе некои сериозни промени, особено не на оние водечки позиции на табелата. Фаворитските екипи запишаа уште една победа. Тоа се однесува за ГКК Охрид, кој во доста возбудлив натпревар, успеа да го скрши отпорот на младиот состав на Работнички 2018 (83:76). До скор од пет победи и еден пораз стигнаа и кошаркарите на Вардар, ... Read More »

Вардар убедлив со КК Шкупи, врзавме 6.победи во низа

kk vardar

Вчера во малата сала „Кале“ тимот на КК Вардар ја пречека екипата на Шкупи, црвено-црните на оваа средба од 7.коло дојдоа до победа. Вардарци врзаа шест победи по лошиот старт во 1.коло и се на лидерската позиција, вардарци со чаирчани беа доминантни и победија со 36.поена повеќе. Победата  на оваа средба од втората лига. дојде до резултат 93-57. Read More »