Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > Uncategorized (page 56)

Uncategorized

(ВИДЕО) Презентација на вештина од мајсторите на Р.Аикидо Вардар, Бојана и Андреа Диневски

109

Клубот за Р.Аикидо „Вардар“ постои повеќе од пет години.  Станува збор за екипиран колетив со повеќе од полудецениска активност во оваа вештина. Во продолжение ви носиме презентација на техники мајсторите на Реал  Аикидо клубот  Вардар, Бојана Диневска  2ри дан и Андреа Диневска 1дан.   Видето може да го погледнете на следниот линк- ТУКА! Read More »

(ФОТО) Комити промовираа нови капи

fb_img_1578135741375

 Ново производ промовираа навивачите  на Вардар.  Тие имаат во продажба капи. Комити Запад како информација го поставија следново: Капи Комити Цена 300 ден. #ЦрвеноЦрнаРеволуција #ЗимскаКолекција Read More »

Среќна нова 2020 година

received_749178342236736

Редакцијата на “Вардар Фанс” Ви посакува среќа во новата година. Ви благодариме на довербата која ни ја дававте изминатава година, Ве уверуваме дека во 2020 година ќе се трудиме да бидеме уште по оригинални од тоа што сме. Им посакуваме среќни празници на сите наши читатели и верни поддржувачи Read More »

ЖРК Вардар, листа на стрелци и на голмански интервенции оваа есен

79214493_10215742191769975_5392671391084445696_o-660x330-1

ЖРК Вардар на позицијата број три „зимува“ во женската Супер лига, на сила е паузата помеѓу есенскиот и пролетниот дел. Во продолжение ви ја носиме листата на стрелци и листата на голмански одбрани за ова есен. Кај стрелците, Седлоска го задржа врвот на листата на стрели во црвено-црниот табор, таа од почетокот на сезоната па навака постојано е лидер на ... Read More »

РК Вардар со најмногу награди од Град Скопје за 2019

ll2

Денес, градот Скопје ги врачуваше   наградите за спорт за 2019 година. Според успехот во изминатата година  очекувано најмногу одличја доби ракометниот клуб Вардар. Црвено-црните   минатата сезона ја освоија Лигата на шампиони, СЕХА-лигата и домашното првенство. Капитенот на РК Вардар, Стојанче Стоилов е најдобар спортист на Град Скопје, додека зад него беше уште еден вардарец, членот на БК Вардар и човекот ... Read More »

Момците на Будимир и Станковски обезбедија финале на турнирот во Илинден

616

Денес на младинскиот турнир организиран од РК Илинден во истоимената скопска населба се одигра 1/2-финале кај момците. РК Вардар Јуниор на Будимир и Станковски дојде до пласман во големото финале каде ќе се бори за злато. Во полуфиналната средба тие се сретнаа со екипата на РК Еурофарм од Битола. Црвено-црните кадети доминираа во текот на целиот меч и обезбедија соочување ... Read More »

Куглање: Тодоровски го доби Беличански, вардарецот обезбеди 1/4-финале на Државното првенство

toso

Откако ги помина квалификациската фаза во Државното поеднечно кугларско првенство. Во дуелите од 1/8- финалето кои се играа изминатиот викенд  настапија тројца играчи на КК Вардар.  Истото се  оддржа  во кугларницата „Мусандра“ во ГТЦ Скопје. Вардар има тројца свои момци кои играат во оваа фаза успеаа да се квалификуваат:: Саша Јанковиќ, Зоран Риситиќ и Тони Тодоровски. Во следната 1/4-финална рунда имаме еден преставник.  Тодоровски во ... Read More »

(ФОТО) Вардар М14 го совлада Рилски Спортист на турнирот во Бугарија

80225410_2242036936096831_1241834981265768448_o

На  натпревар од  турниорот при “Балканската младинска лига“ која се игра во Бугарија тимот на КК Вардар М14 вчера забележа победа во мечот со тимот на Рилски Спортист. На мечот со бугарскиот тим црвено-црните момци дојдоа до победа со девет поени предност. Тие го совладаа тимот на Рилски Спортист со резултат 59:50. Денес ќе одиграме уште еден дуел во кој ... Read More »