Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized (page 74)

Uncategorized

Победа и пораз за ФК Вардар генер.2009 во Детската лига

w

Денес на терените на ФФМ , ФК Вардар генерација родени 2009 и помали одиграа натпревари од детската лига. Момците на Илија Колевски дојдоа до една победа и  еден пораз на денешните средби. ФК Вардар-1 лесно победи во дуелот со ФК Куманово со резултат 4-1 (2-1). Ние првиот дел го добивме со гол предност, иако имавме далеку повеќе од играта во поле на ... Read More »

Пионерите на РК Вардар лесно се справија со РК Драчево

aaaaaaaaa

Денес во “Јане Сандански“ во дуел од 11.коло во пионерската машка лига, РК Вардар го пречека тимот на РК Драчево. Во натпревар во кој по само 5.минути поведовме успеавме да дојдеме до победа со резултат 21-15. Отвривме добро на почетокот по почетните 1-1, успеавме со серија од три врзани погодоци по добрата игра во нашата одбрана  да се одлепиме на ... Read More »

(ФОТО) Вардаровата “чета“ подготвена за битка со Веспрем

s2

Дерби на колото  е мечот што ќе се игра во Скопје, меѓу РК Вардар и Веспрем. Натпреварот најверојатно ќе  одлучи која екипа ќе го освои второто место.  Дуелот  се игра во 17-30 во СЦ “Јане Сандански“ во Скопје , вардарци веќе се на теренот и се подготиваат за битка.   Read More »

Деловска, капитенот на ЖКК Вардар: Ќе направиме се да ја одбраниме титулата во Купот

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Нашиот, ЖКК Вардар е актуелен бранител на Куп-трофејот во Купот на Република Македонија. Црвено-црните имаат две титули по ред, и двете ги освоиа во големото финале против Бадел. Екипа која најверојатно и годинава ќе биде наш ривал во мечот за пехар. Во 1/2-финалето ќе играме со тимот на ЖКК Работнички. Благој Трифуновски, претставник на Вардар- Женската кошарка нема многу публика, но се ... Read More »

Четири години “Вардар фанс“ , благодариме на довербата

20525337_103732570334320_8165624440334946165_n

Нашиот црвено-црн вардаров веб-сајт започна активно да функционира на македонското спортско “новинарско небо“ пред точно четири години, во 2015 на овој ден започнавме официјално да ги промовираме нашите статии до нашите читатели. Во меѓувреме од тогаш до денес споделивме со вас нешто над 18.000 текстови за големото црвено-црно семејство. Нашата визија вроди со плод пред четири години, се “роди“ медиумот кој ... Read More »

Преглед на машката младинска лига! Вардар со победата ги зголеми шансите за Ф4, Јуниор по поразот ги намали

11x

Викендов се одиграа 8-мите кола во двете машки групи во младинска конкуренција. Во истите свои настапи имаа младите црвено-црни тимови. Забележивме една победа и еден пораз во двата одиграни дуела. Кадетскиот тим на РК Вардар кој игра во младинската група-1 успеа да победи по голема битка на домашен терен со тимот на РК Работнички. Момците на Будимир и Станковски се ... Read More »

Парондо: Имаме повредени играчи, но нема да калкулираме ќе играме максимално

vardarfans-parondo

Пред нас се  средбите од ЕХФ  Лигата на шампионите, последните четири од групната фаза. Екипата денеска патува за Германија каде утревечер треба да играме со Рајн Некар.  Во досегашните меѓусебни средби, шестпати победувал Вардар, еден меч завршил со реми и двапати победиле Германците. На теренот во Германија имаме две победи и едно реми. За оваа средба свое видување даде тренерот ... Read More »

(ФОТО) КК Вардар генер.2006 го освои 7.место на турнир во Белград

a6

Кошаркарскиот клуб Вардар со својата селекција родени 2006 година и помали учестуваше на силен меѓународен турнир во соседна Србија. На турнирот “У13 Баскет Србија Винер турнир“ кој се одигра во главниот град, Белград, учество земаа 16 екипи од 9 земји. Црвено-црнио тим заврши на седмата позиција, настапивме на пет натпревари, ова се резултатите од одиграните дуели на овој собир: Вардар-Ц.Звезда(Срб) ... Read More »

(Фото+Видео) БК Вардар вредно работи во “Кале“

bk4

Од почетокот на ова надела, БК Вардар повторно започна со тренинзи во старата “База“, спортскиот центар “Кале“. Место каде со години се создавале репрезентативци и и елитни борачи. Со појавување на Проф.Пешко  на боречкиот тренинг, како “магнет“ секојдневно дефинираат од 30-50 борачи во разни возрасни категории. Се тренира на исправање на техниката и правилно поставување на ставот, “стојката“ и движењето. Во ... Read More »

(ВИДЕО) Вардар прв пат непоразен во Турција, одигра реми со Подбрезова

51190470_2055889881172682_7894590892994985984_n

Вчера, го одигравме и петтиот контролен натпревар во Аланија. Екипата на Вардар одигра со нерешен резултат 1:1 во дуелот со екипата на Подбрезова од Словачка. Ова беше прв дуел во кој не бевме поразени, стрелец на единствениот гол беше Мицевски во вториот дел. Read More »