Thursday ,21 November 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 19)

Младински лиги

Пионерките на Вардар фаворитки за титулата во сабота, Делчево домаќин на Ф-4

c3

Пионерките на ЖРК Вардар предводени од Анжела Платон и Марија Папуџиева во својата група “газеа“ се пред себе. Сезоната ја завшија со 10 победи од исто толку мечеви па обезбедија пласман на Ф-4 завршниот турнир. Истиот ќе се одигра во Делчево, во сабота на 11.мај. Покрај нас пласирани се домаќинот РК Делчево Вардар и тимовите од другата група ЖРК Стружанка ... Read More »

Вероника Ѓорѓиевска со феноменална одбрана, Борјана Коцева стрелаше атрактивно, видео од целиот дуел со РК Макаловски

77777777777777

 Вчера најмладите вардарки, пионерките  на ракометниот клуб Вардар стигнаа до уште една важна победа, во борбата за пласман на завршниот турнир во кадетската лига. Во С.Ц. Јане Сандански нашите млади надежи ја совладаа екипата на РК Макалоски, убедливо со резултат 30:12, во рамките на групата 2 од кадетската лига. Девојките доминираа во сите аспекти на ракометната игра на овој меч.  Како што ... Read More »

Две победи за женската екипа на РК Кале и еден триумф за РК Будимир во „Јуниор Лигата“ кај генер. 2006/07

413-660x330

На денешната програма во ракометната „Јуниор Лига“ беа одиграни три натпревари во женскиот дел кај генерацијата родени 2006/07 година. РК Кале од Кичево забележа две победи, додека еден триумф им припадна на РК Будимир. РК Кале Вардар од Кичево беше подобар во дуелот со екипата на Ново Лисиче од Скопје, која ја совлада со резултат 14:12. Екипата од Кичево одлично ... Read More »

Кадетките редат победи, на ред стигна и екипата на Макалоски, продолжува борбата за пласман на Ф4

vardarfans-kadetki

Кадетките на ракометниот клуб Вардар стигнаа до уште една важна победа, во борбата за пласман на завршниот турнир. Во С.Ц. Јане Сандански нашите млади надежи ја совладаа екипата на Макалоски, убедливо со резултат 30:12, во рамките на групата 2 од кадетската лига. Уште од стартот на дуелот наметнавме силно темпо на игра, откако успеавме да поведеме со 4:0 и до ... Read More »

Бојана Коцева и Ива Ангеловска со најатрактивни голови, погледнете видео-извештај од победата над Куманово

a2

Најмладите вардарки, пионерките на ЖРК Вардар стигнаа и до својата десетта последователна победа од исто толку одиграни натпревари. Во рамките на групата 1 од пионерската лига, избраничките на Платон и Папуџиева славеа во дуелот со екипата на Куманово, со конечен резултат од 24:7. Како што ветивме ние од   Вардарфанс во соработка со “Sport.Video Macedonia“  ви овозможуваме видео извештај од оваа средба.  Ова ... Read More »

Пионерките на РК Вардар со максимални 30 освоени бодови го завршија регуларниот дел, откако вечерва ја победија екипата на Куманово

vardarfans-pionerki

Пионерките на РК Вардар стигнаа и до својата десетта последователна победа од исто толку одиграни натпревари. Во рамките на групата 1 од пионерската лига, избраничките на Платон и Папуџиева славеа во дуелот со екипата на Куманово, со конечен резултат од 24:7. Уште по првото полувреме беа јасни работите околу тоа кој ќе ги освои бодовите на овој меч. Имаше само ... Read More »

Пионерките на Вардар со два домашни дуели, Вардар фанс и Спорт.видео Македонија ќе ви донесат видео од најинтересните моменти

gh-660x330-660x330

Пролетнот дел претежно младите девојки од пионерско/кадетската екипа на ЖРК Вардар го минаа по гостувања, поради специфичниот распоред. Утре и задутре избраничките на Анжела Платон и Марија Папуџиева ќе бидат домаќни во двете конкуренции. Мечевите стандардно ќе се играат во нашиот дом, Спортскиот центар “Јане Сандански“ во Скопје.  Ова најмлада вардарова генерација игра со голем успех на двата фронта во ... Read More »

Преглед 13.коло! Кадетките на Вардар со победа над директниот конкурент Алушовски блиску до пласман на Ф-4

a3

Кадетките на ракометниот клуб Вардар стигнаа и до втората пролетна победа, откако  успеаа да ја совладаат екипата на РК Алушовски во рамките на групата 2 од кадетската лига. На мечот кој се одигра во С.Ц. Форца, славеше Вардар со резултат 21:24. Со оваа победа над директниот конкурент успеаа да си создадат голема прилика за пласман на Ф-4. Младиот тим на ... Read More »

Преглед 9.коло! Пионерките на Вардар царуваат во лигата, конкурентите на минус 8 бода

vardarfans-sampioni-660x330

Вардарки газат во пионерската лига, тие имаат максимални 27.бода по 9.одиграни кола. Останува ова одлична екипа само да дојде до десет побед пред настапот на Ф-4 каде одамна е пласирана. Девојките на Платон и Папуџиева играат феноменална сезона. Во 9.коло тимовите на Металуг и РК Делчево Вардар дојдоа до нови победи по кој ја продолжуваат битката за Ф-4. Тие се ... Read More »

Кадетките на РК Вардар го победија конкурентот за пласман на Ф4 турнирот, црвено-црните влегуваат во отворена борба за второто место во групата

vardarfans-kadetki

Кадетките на ракометниот клуб Вардар стигнаа и до втората пролетна победа, откако денес успеаа да ја совладаат екипата на РК Алушовски во рамките на групата 2 од кадетската лига. На мечот кој се одигра во С.Ц. Форца, славеше Вардар со резултат 21:24. Домашниот тим покажа сила во првите 8.минути од натпреварот кога имаше предност од 4:2, но црвено-црните му дадоа ... Read More »