Monday ,04 March 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младински лиги (page 21)

Младински лиги

Кадетките денес играат финале во Литванија, ривал Исланд

230364364_3216973435255623_2150816300739615763_n

Со победа од 25:22 против Полска репрезентацијата на Македонија, вчера  се избори за големо финале и на женскиот кадетски шампионат во Клаипеда. Оваа победа на девојките на Савевски им обезбеди  големо финале, против селекцијата на Исланд. Натпреварот се игра денес, недела 15.август со почеток во 18-00 часот. Во оваа селеција има пет вардарки: Мила Пешиќ, Коцева Бојана, Тошевска Магдалена, Коцева Борјана ... Read More »

Кадетките обезбедија финале на ЕХФ шампионатот

9

Попладнево во полуфиналето со  победа од 25:22 против Полска репрезентацијата на Македонија се избори за големо финале и на женскиот кадетски шампионат во Клаипеда. Одлична игра прикажаа македонските кадетки и заслужено обезбедија финале. На почетокот се играше гол за гол, а потоа во 14. минута Полска дојде до 7:4, , но предноста на Полска стигна и до плус четири во 20. минута ... Read More »

ЕХФ 1/2.фин: Утре кадетките се борат за финале против Полска

9

Со три победи во групата и само еден пораз, кадетската женска селекција обезбеди полуфинале на ЕХФ шампионатот кој се игра во Литванија. Вчерашниот дуел и победата над Финска со пресврт (21-20) ни обезбеди место во најдобрите 4.тима на овој собир. Наш ривал во полуфиналето е селекцијата на Полска, врсничките од оваа земја ќе бидат последна препрека до дуелот освојувач на ... Read More »

(ВИДЕО) „Коцева-шоу“, Бојана со два феноменални гола донесе 1/2-финале

233282483_10220036635008372_5800536785078324480_n

Вчера, женската кадетска репрезентација на Македонија обезбеди полуфинале на ЕХФ шампионатот во Литванија. Утре,  сабота ќе игра против Полска, овој дуел се обезбеди со одлична игра на  избраничките на Љубомир Савевски против Финска. Ривалот на дуелот кој дирекно одлучуваше кој ќе иде во 1/2-финалето на помалку  пет минути до крајот противникот водеше со 18-20. На сцена стапи вардарката  Бојана Коцева  безизлезна ... Read More »

Царчев со интернационален предизвик, заминува од ЖРК Вардар во машката селекција на С.Арабија

caki

Тренер на голманите во женскиот клуб Вардар, Александар Царчев  со репрезентативно предигре и имиџ на вреден и квалитетен работник денеска го одржа својот послден тренинг со голманките во ЖРК Вардар. Денес тој го имаше „последниот час“ со своите пуленки во Јане Сандански, по што ја направи последната фотографија која е насловна на текстов.  Го очекува интернационален предизвик, популарниот „Цаки“  во следните 12 ... Read More »

(ФОТО) Три кадетки работат со првиот тим на ЖРК Вардар: Максимовска, Ѓорѓиевска и Радевска

a

Oд понеделникот, 9.август првиот тим на ЖРК Вардар ги стартуваше летните подготовки во Скопје. Се работи вредно, посветено два пати на ден, еднаш во сала еднаш на отворен терен каде што за кондицискиот дел се грижи новиот тренер, Борис Дaнески. Со првиот тим работат вредно три девојки од кадетскиот тим на црвено-црните. Младите надежи од тимот на Платон и Папуџиева ... Read More »

Кадетките против Финска и со реми обезбедуваат 1/2-финале

232021871_10220052301000012_8646249015653240715_n

Денес, кадетките на Македонија во Клаипеда во 4.коло играат клучен дуел за пласман во полуфиналето на ЕХФ шампионатот за девојки до 17.години. Во ова коло влегуваме со две победи и еден пораз, тој од вчера кој ни го нанесе Шпанија. Во Литванија, денес на мегдан ќе ја имаме селекијата на Финска, натпреварот е закажан со почеток во 16-00 часот. Со победа одиме ... Read More »

(ФОТО) Борбената кадетска селекција поразена од Шпанија

231844349_10220052298759956_603555579275904413_n

Вчера, женската кадетска репрезентација на Македонија  беше поразена на ЕХФ Шампионатот, од  Шпанија со 24-27. Сепак и по овој  натпревар на ЕХФ шампионат во литванскиот град Клаипеда, шансата за полуфинале останува, доколку денес ја совладаме Финска. Вардарки имаа борбени настапи на овој дуел, во продолжение фотографии. Read More »

Пораз од Шпанија, но шансите за 1/2-финале остануваат за кадетките

233122609_10220042269789238_1984669197305610672_n

Попладнево, женската кадетска репрезентација на Македонија  беше поразена на ЕХФ Шампионатот, од  Шпанија со 24-27. Сепак и по овој  натпревар на ЕХФ шампионат во литванскиот град Клаипеда, шансата за полуфинале останува, доколку утре ја совладаме Финска. Се играше гол за гол до 4-4, потоа нашиот ривал, селекцијата  Шпанија полека да почне да ја презема контролата на теренот. На одмор заминавме ... Read More »

Ѓорѓиевска Вероника ќе го засили првиот тим на ЖРК Вардар

vera3

ЖРК Вардар работи под „полна пареа“,  се започнати летните подготовки, од вчерашниот тренинг ви донесовме фотогалерија на Вардар фанс. Веќе беа прекомандувани три кадетки, од денес уште една е дел од првиот тим. Кадетскиот состав предводен од Платон и Папуџиева е „непресушен извор“ на квалитетни засилувања, тим кој совладуваше Супер лигаши на соочувањата со нив. Станува збор за феноменалниот голман, ... Read More »