Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање (page 52)

Куглање

Куглање! Познат распоредот за 3.круг во МКЛ и термините во Купот на Вардар

done3-660x330

Минатиот викенд заврши 2.круг во Македонската кугларска лига. Вардар по крајот на вториот круг  заврши како второпласиран со 14 бода зад лидерот екипата на шампионот КК Макпетрол која има 20, и пред КК ГТЦ Мусандра која има два помалку односно 12 бода.  Веќе е познат распоредот за 3.круг. Вардарци стартуваат со меч со КК 18-ми Авгаст, а завршуваат со дуел ... Read More »

Куглање! Димитар Димитровски во идеалниот тим на 2.круг и Донковски со место во топ-10 поединечни просеци

Со одигрувањето на заостанатиот меч во саботата со битолска Хераклеа црвено-црниот кугларски колектив го заврши вториот круг од Македонската кугларска лига. Може да кажеме дека ова беше една од најслабите полусезони на црвено-црните кои тргнаа со два пораза, а потоа успеаа да нанижат три триумфи и да се вратат на победничките патеки. По крајот на вториот круг Вардар заврши како ... Read More »

Куглање! Вардар ја “преслуша“ битолска КК Хераклеа, Донковски и Димитровски лидери во победата

done3

Вчера црвено-црниот кугларски колектив  одигра еден заостанат меч од вториот круг во Македонската кугларска лига-МКЛ. Избраниците на Драги Димитровски беа  домаќини на меч од 8.коло, тие  во овој дуел ја нагостија на екипата која доаѓа од Битола тимот на КК Хераклеа. Мечот беше навистина тежок, гостите почнаа амбициозно на почетокот и се обидоа да направат изненадување на овој дуел. Сепак ... Read More »

Куглање! Вардар в сабота ја пречекува битолска КК Хераклеа

kugla

Викендов црвено-црниот кугларски колектив ќе одигра еден заостанат меч од вториот круг во Македонската кугларска лига-МКЛ. Избраниците на Драги Димитровски ќе бидат домаќини во овој дуел на екипата која доаѓа од Битола тимот на КК Хераклеа. Битолчани нашиот КК Вардар ќе ги пречека во сабота на 19-ти март, дуелот ќе се игра со почеток во 11-00 часот. Ние ќе бидеме ... Read More »

Куглање! Дефинирани деталите за Купот во кој Вардар ќе атакува на финале

Кугларската федерација на Македонија го дефинираше текот, форматот и датумите за Купот на Македонија за сезоната 2016/2017 година. Купот ќе се игра по истиот формат како и лани односно ќе има квалификациски ден на кој ќе настапат сите тимови, а потоа најдобрите четири одат понатака. Според востановените правила најдобро рангираните четири тима ќе играат меѓусебни полуфинални дуели, односно по еден ... Read More »

(ФОТО) Вардаровите куглари вредно се подготвуваат за третиот круг во МКЛ

kug4

Заврши и вториот круг во Македонската кугларска лига, по крајот на 10-то коло шампионот Макпетрол е лидер, а на втората позиција со еднакви бодови и со меч помалку од двојниот шампион е КК ГТЦ Мусандра и нашиот кугларски клуб Вардар. Моментално е пауза во македонската кугларска лига пред следниот трет и воедно последен круг. Викендов екипата на КК Хераклеа  која ... Read More »

Куглање! Вардар лесно со Империал Тобако, повторно се вративме на 2.место

df-660x330-660x330-660x330-660x330

Вчера нашиот Вардар одигра меч во  Македонската кугларска лига во рамки на 10.коло или го затворивме вториот круг од првенството кое се игра оваа сезона трикружно. Вардар беше  домаќин на екипата на КК Империал Тобако ТКС. Црвено-црниот тим со  “фенерџијата“ во лигата триумфираше со високи 8-0. Вардарци беа домаќини на овој дуел во нивниот дом кугларницата “Мусандра“ во Градскиот трговски центар Скопје. ... Read More »

Куглање! Вардар денес го пречекува “фенерџијата“ Империјал Тобако, покрај сениорите и јуниорите одат на нов триумф

kug

Викендов на програмата во Македонската кугларска лига е 10.коло или крајот на вториот круг од првенството кое се игра оваа сезона трикружно. Сепак по претходен договор на нашиот клуб Вардар и неговиот противник во ова коло мечот ќе се одигра порано, т.е. денес. Вардар е домаќин на екипата на КК Империал Тобако ТКС. Мечот помеѓу нашиот тим и “фенерџијата“ во ... Read More »

Куглање! Младен Донковски и Димитровски Димитар се најдоа во топ-6 на 9.коло

16343828_10210808578322353_990224883_n-660x330

Викендов на програмата беше ново коло во МКЛ, вардарци во ова коло играа со екипата на КК 18-ти Август и дојдоа иако малку тешко да првата победа во 2017 година во мак.куглањето.  Црвено-црните однесоа победа  на ова гостување со  2:6. Во сетови триумфиравме 10:14, домаќинот имаше вкупно  3163 “соборени дрва“, а ние имавме  3234.  Димитар Димитровски беше кај нас беше ... Read More »

Куглање! Вардар триумфираше со 18Август, Димитровски, Донковски и Згонц донесоа триумф, јуниорите повторно одлични 3/3 сезонава

kug2

Вчера на програмата беше четвртото пролетно или вкупно деветтото коло во македонската кугларска лига. Вардарци во ова коло играа со екипата на КК 18-ти Август и дојдоа иако малку тешко да првата победа во 2017 година во мак.куглањето.  Покрај победа на сениорите и јуниорите беа одлични тие забележаа трета победа од исто толку мечеви на кои настапија оваа сезона. Првотимците ... Read More »